Tadej Petar Tukara, 2d, na 19. Kupu korejskog premijera

0
    16

Korejski go savez je u gradiću Taebaeku od 20.-26. rujna 2024. organizirao 19. Kup korejskog premijera – svjetsko natjecanje na koje svaka država ima pravo poslati po jednog predstavnika. Turnir je okupio rekordan broj od 60 sudionika, koji su igrali 7 kola po švicarskom sustavu. Pobjednik turnira je kineski igrač Tianyi Liu, majstor 7. dana, koji je pobijedio svih 7 protivnika. Drugo mjesto je sa 6 pobjeda osvojio predstavnik Tajvana Chen-en Chung, dok je – također sa 6 bodova – na odličnom 3. mjestu Valerii Krushelnitskyi, majstor 6. dana iz Ukrajine. Predstavnik Hrvatske Tadej Petar Tukara, majstor 2. dana, zauzeo je mjesto u sredini tablice s 3 pobjede iz 7 susreta. Cijelu tablicu sa svim rezultatima možete vidjeti na stranicama turnira: https://kpmc.kbaduk.or.kr/us/2024/result

Očekujemo još fotografija s mjesta događaja – za sada samo slika najmlađe sudionice Lilly Hu iz Beča, koja je nedavno igrala i turnire u Zaostrogu:

Sve partije su snimljene kamerama koje omogućuju automatsko zapisivanje partija.

Za vrijeme natjecanja vrsni komentatori su imali direktan prijenos na twitch kanalu Europske go federacije: https://www.twitch.tv/europeangofederation