Do početka 20. stoljeća je Go bio relativno slabo poznat izvan zemalja Dalekog Istoka. U razdoblju između dva svjetska rata proširio se u Sjevernoj i Južnoj Americi, kao i u Europi. Prvi go klubovi su nastali u Njemačkoj i Nizozemskoj. Godine 1959. utemeljena je Europska go federacija (European Go Federation). Važan trenutak u razvoju goa kao sporta bilo je prvo Svjetsko amatersko prvenstvo svijeta održano 1979. godine. Okupljanje najboljih igrača iz cijelog svijeta rezultiralo je osnivanjem Međunarodne go federacije (International Go Federation) 18. ožujka 1982. godine, u čemu su sudjelovali predstavnici 29 zemalja. Međunarodna go federacija danas ima 77 članova od čega 39 u Europi. Od osnutka Hrvatske igo udruge 1997. godine, Hrvatska je također član Međunarodne go federacije i Europske go federacije.
Međunarodna go federacija je član Međunarodne udruge misaonih sportova (Mind Sports Association) i dobila je punopravno članstvo u SportAccord-u (ranije GAISF) 7. travnja 2006. godine na 40. Općoj skupštini u Seulu, čime je ostvaren preduvjet za dobivanje prava na članstvo u nacionalnim olimpijskim odborima.
Procjenjuje se da u svijetu danas ima 40 milijuna aktivnih igrača goa, s tim da treba uzeti u obzir da je broj aktivnih igrača u stalnom porastu. Tako je na primjer na tri posljednja europska go kongresa (St. Petersburg 2016, Oberhof 2017 i Pisa 2018) sudjelovalo oko 1000 igrača, dok je prije desetak godina taj broj obično bio 2-3 puta manji. U suradnji između Europske go federacije i Kineske weiqi asocijacije utemeljen je novi europski sustav selekcije najkvalitetnijih mladih igrača koji se nakon organiziranog vrhunskog treninga u Kini smiju natjecati za prestižne titule „profesionalnih igrača“.